Wizyta przedstawicieli LGD „Brama na Podlasie”
Start Aktualności Aktualności Wizyta przedstawicieli LGD „Brama na Podlasie”

PostHeaderIcon Wizyta przedstawicieli LGD „Brama na Podlasie”

DSC02473W dniu 18 września br. w Pensjonacie NADRZECZE w Broku, gościliśmy 25 – osobową grupę przedstawicieli z obszaru działania LGD „Brama na Podlasie” z Wysokiego Mazowieckiego. Wizyta miała charakter studyjny i była okazją do wymiany doświadczeń oraz zapoznania z działalnością naszej LGD.

 

Prezes Zarządu Pani Adriana Rukat w swojej prezentacji przedstawiła główne założenia realizowane przez LGD „ZIELONE SIOŁO” oraz omówiła projekty dotyczące zakładania i rozwijania działalności gospodarczej oraz infrastruktury społecznej i drogowej realizowane w ramach naborów ogłoszonych za pośrednictwem naszego Stowarzyszenia. Dodatkowo zaprezentowała przedsięwzięcia z zakresu aktywizacji mieszkańców i promocji LGD „ZIELONE SIOŁO” oraz zadania zrealizowane w 2018 r. w ramach projektu współpracy.

Ponadto przedstawiła gościom nagrodzone produkty i potrawy lokalne wytwarzane w gospodarstwach rolnych i agroturystycznych na terenie LGD „ZIELONE SIOŁO”. Omówiła również realizację zadania publicznego powierzonego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w zakresie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze.